Search

PackML: Makinelerinizin birlikte çalışmasını sağlamak için endüstri standardı

PackML, Packaging (Paketleme) Machine (Makinesi) Language (Dili) anlamına gelir ve özellikle Paketleme Makineleri için Makine Kontrol Endüstrisinde kullanılan bir paketleme standardıdır.

Omron’da, paketleme makinenizi bir üretim hattına entegre etmenizi kolaylaştırabiliriz. Sysmac Studio PackML ile, makineden makineye haberleşme, izleme ve bakım için kalite standartlarınızı sağlayabilirsiniz.

PackML, tesis katında fonksiyonel birlikte çalışabilirlik ve tutarlı bir görünüm ve his sağlar. Makine durumu modeli, makine arabirimlerinde bir dizi mod ve durum tanımlar. PackML aynı zamanda her bir sistemle ilgili önemli verileri PackTags üzerinden iletme konusunda da ortak bir yönteme sahiptir: Bunlar, paketleme makinelerinde veri alışverişi için kullanılan adlandırılmış veri elemanlarıdır. PackTags, bir makinenin durumunu oldukça spesifik ve standartlaştırılmış bir biçimde açıklar. PackTags, makineden makineye entegrasyonu basitleştirir ancak aynı zamanda üretim katından satış katına haberleşmeyi ve Üretim Uygulama Sistemi (MES) ile entegrasyonu da basitleştirir.

Faydalar

Daha düşük entegrasyon maliyeti
Makine üreticilerinin makinelerini bir üretim hattına entegre etmelerini kolaylaştırır.

Daha yüksek makine performansı
Sistem Entegratörlerinin ve OEM’lerin en iyi bildikleri teknolojileri kullanmalarını sağlar.

Daha düşük eğitim maliyeti, daha az operatör hatası
Operatör için aynı görünüm ve his.

Daha kolay bakım
Teknisyen için aynı görünüm ve his.

Daha kolay dikey ve yatay entegrasyon
Herhangi bir PackML v3.0 özellikli paketleme makinesine giren/çıkan standart bilgiler.

Daha hızlı geliştirme ve daha düşük hata ayıklama süresi
Sağlam ve modüler yazılım programlaması.

Daha kolay hat izleme
PackML, makineden makineye ve hattan MES’ye entegrasyonu basitleştirir.

Üç temel ilkemiz

PackML standardı, ortak bir HMI görünümü ve hissi sunmak için bir dizi mod ve durum tanımlar. Ayrıca, önemli verilerin bir makineden diğerine iletilmesi için ortak bir yöntem de sağlar. PackML uyumlu çözümlerimiz, üç öğe sayesinde sunulur.

1. Makine durumu model şablonları

Bu HMI şablonları, Sysmac Studio’ya dahil edilmiştir ve tüm diğer PackML uyumlu cihazlarla aynı görünüme ve hisse sahip olunmasını sağlar. Örneğin, gezinme araçları her zaman üst çubukta bulunur, yeşil her zaman başlatma ve kırmızı her zaman durdurma anlamına gelir.

2. Sysmac Studio Fonksiyon Blokları

PackML State Machine Fonksiyon Bloğumuzla 17 makine durumunu ve geçiş, eylem ve tanımlı durum yollarını kolayca tasarlayabilirsiniz. Bu blok, bir cihazın modlarını ve durumlarını kontrol eder ve PackML’ye uygun olarak mevcut modu ve durumu çıktı olarak üretir.

3. PackTags

PackTags, bir makinenin durumunu oldukça özel bir biçimde açıklayan haberleşme paketleridir. Bunlar standart hale getirildikleri için yalnızca makineden makineye entegrasyonu değil, aynı zamanda üretim katından satış katına haberleşmeyi ve MES ile entegrasyonu da basitleştirirler.

Sysmac Studio Fonksiyon Blokları

Sysmac Studio’da, PackML State Machine Fonksiyon Bloğumuzla makine durumlarını ve geçiş, eylem ve tanımlı durum yollarını kolayca tasarlayabilirsiniz. Bu blok, bir cihazın modlarını ve durumlarını kontrol eder ve PackML’ye uygun olarak mevcut modu ve durumu çıktı olarak üretir.

Uygulamalar: Paketleme endüstrisi

Uzmanlık alanınız ne olursa olsun, aşağıdaki sektörlerde paketlemedeki karlılığınızı artırmanız konusunda sizinle görüşebiliriz:

  • Kuru ve atıştırmalık gıdalar
  • Unlu mamuller ve bisküviler
  • Taze gıda
  • Şekerleme
  • Sıvı ve konserve gıda
  • İçecekler (alkollü, alkolsüz, sütlü, yağlı ve CSD)
  • Ev bakımı ve diğer
  • Hazır yemekler
  • Farmasötik ürünler
  • Kozmetik ve sağlık