Search

Titreşim Bastırma

Sıvılarla yüksek hızlarda çalışmak mı? Hareket uygulamalarında titreşimi bastırmanız mı gerekiyor? Sysmac NJ Makine Otomasyon Kontrolörünün bunu nasıl yönettiğini görün.

Yüksek performans, kolay entegrasyon ve kullanım sağlayarak tek bir damlayı bile dökmemenizi veya camları kırmamanızı sağlayan NJ makine kontrolörünün gelişmiş hareket Fonksiyon Blokları ile sıvıların ve hassas malzemelerin taşınma süreçlerini doğru bir şekilde kontrol edin!

Çalkalanma önleme çözümüyle %30 daha hızlı makine”

Üretim süreci optimizasyonu

Titreşim kontrolü teknolojisi, ürünlerin sallanmasını, sıvıların çalkalanmasını veya dökülmesini, kargoların savrulmasını veya çökmesini ya da kırılgan malzemelerin yere düşüp kırılmasını önler. Hatta bu uygulamaların birden fazlasını aynı anda gerçekleştirebilir; bu da ekipmana maliyetli yatırımlar yapmadan yüksek hassaslıkta süreç kontrolünün olası olduğu anlamına gelir.

Nakliye hızını optimize etmek için iyileştirilmiş hareket kontrolü
Toplu üretim süreci verileri akıllı bir şekilde değerlendirilerek üretim süreci iyileştirmeleri sağlanabilir. Tanımlanmış iyileştirme alanları için ürün akışını optimize etmek veya atıkları azaltmak amacıyla yeni teknolojiler uygulanabilir. Titreşim bastırma teknolojimiz, nakliye hızını optimize etmek için iyileştirilmiş hareket kontrolü sağlayabilir.

Titreşim kontrolü teknolojisi, sıvı salınımını bastırma kontrolünü kullanarak sıvı yüzeylerin çalkalanmasını önler ve sıvıların hızlı bir şekilde taşınmasını sağlar. Nakliye sırasında sıvı yüzeyler kararlı hale geldiğinden hız %20’ye kadar artırılabilir.

Azaltılmış bekleme süreleri

Sıvıları naklederken istenmeyen çalkalanmalar, ağırlık tartma işleminin doğruluğunu etkileyebilir (örneğin ilaç ürünlerinin doğru içeriğini belirlerken). Sıvının çalkalanmasının durması için gereken bekleme süresi, titreşim bastırma teknolojimiz kullanılarak azaltılabilir.

Önceden programlanmış fonksiyon blokları, yazılım geliştirme işlemini daha kolay ve hızlı hale getirir. Sistem tasarımı, kurulum ve değişiklikler için harici otomasyon uzmanlığına daha az ihtiyaç duyulur ve yazılım daha hızlı uygulanabilir. Farklı paket boyutları veya ürünler için aynı yazılım kullanılabilir. Bu da, tüketici piyasasının değişen ihtiyaçlarına hitap etmek için daha esnek makinelerin tasarlanabilmesini sağlar.